Zaloguj | Zarejestruj

Autor Wiadomość
 Tytuł: AUX CD10 alpine
PostNapisane: Pn gru 19, 2016 2:09 pm 
Początkujący
Samochód: CLK 200 W208

Witajcie!
(tak na początek, bo to pierwszy post na forum)

Udało mi się przerobić radioodbiorniki w taki sposób, że zamiast fali AM, leci to co chcemy, czy to co leci z naszego telefonu\MP3\nawigacji.

U mnie przeróbka w mojej CLK działa juz ponad rok i nie zamierza sie poddawać więc pomyślałem, że znajdą się chętni :)
Jeśli ktoś by chciał AUXa w swoim CD10 alpine, to proszę pisać tu przez PW czy na maila bar7296@o2.pl, a na pewno sie dogadamy.

Na początku przerabiałem w taki sposób, że sygnał z AUX zastępował sygnał z płyty CD, ale było to dość problematyczne, bo nie każdemu działa laser w radioodbiorniku, a na dziurach w drodze radio przyciszało muzykę.
Dla tego postarałem sie by sygnał z AUX zastępował sygnał AM. Nic nie tracimy ( no chyab, ze ktos dziś słucha długich fali, to zrobię na UKF : ) a tylko zyskujemy.
Cena to 80zł i nie robie tego zawodowo\zarobkowo. Jest to na zasadzie, ze mogę to komuś wykonać jesli ktoś szukał właśnie takiego rozwiązania. Kontakt osobisty? Sanok\Rzeszów
Niżej zamieszczam film mojego autorstwa przedstawiające pierwsze próby z AUXem po AM. Tu zamiast bezpośredniego połączenia telefonu z radioodbiornikiem zastosowałem odbiornik Bluetooth i to również mogę wykonać po wcześniejszym ustaleniu szczegółów, choć osobiście jestem za połączeniem kablowym :)

https://youtu.be/mt8hJtW7pCI

Proszę o administracje o wyrozumiałość, jeśli gdzies pojawiły sie jakieś niezgodności z regulaminem forum, gdyz jest to moj pierwszy post na tym forum i pierwszy post jako ogłoszenie :)

Ostatnio edytowano Śr gru 21, 2016 10:30 am przez dosiapl, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil  Offline

Tytuł: Re: AUX CD10 alpine
PostNapisane: Pn gru 19, 2016 7:55 pm 
Moderator
Pochwały: 29
Samochód: inny
No właśnie widzę, że pierwszy post i od razu ogłoszenie. Zwykle takie tematy śmietnikujemy, ale dam Ci szansę, bo rozwiązanie może się wielu przydać. Przy okazji aux można też zamontować przecież transmiter BT.

Ex 2003 E500 V8 E63 pack-Lala
Ex 2012 Mustang 3,7 Premium Pony
Ex 2013 Mustang GT 5.0
Ex 2014 Mustang V6

2010 Camaro SS
2015 Dodge Challenger

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Wt gru 20, 2016 10:13 am 
Początkujący
Można, można tez zrobić to w taki sposób, że pod AUX podłącza się jakiś odbiornik bluetooth A2DP, który już łączymy jak nam pasuje z telefonem czy komputerem. Sam odbiornik, można sprawdzić, to nie jest droga rzecz. np taki:

Obrazek

Przewody zostawiam ustalonej wczesniej długości, więc wtyczke AUX mozna puścić np za kokpitem, pod tym drewienkiem\karbonem gdzie jest drązek zmiany biegów i wypuścić w podłokietniku, lub tak jak ja mam, z popielniczki.

Swoją drogą projektuje własnie zastosowanie tabletu w w208
Pochwale się na forum jak cos z tego wyjdzie.
Aktualnie stanąłem z problemem przeniesienia całego sterowania nawiewem jakoś niżej. Tam gdzie jest popielniczka lub pod radio. W aucie ciężko schodzi teraz rozbieranie kokpitu, bo zimo a stety\niestety cięgiełka to części mechaniczne i niestety nie puszcze ich jak kabli, jak mi pasuje.
Tak czy owak Wesołych świąt

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Wt gru 20, 2016 11:26 am 
mercedes-clk.pl
Pochwały: 32
Samochód: CLK 500 W209
Testowałem te tanie moduły BT. Nie miały zadowalającej jakości lub funkcjonalności. Nie polecam.
Zaadaptowałem ostatecznie moduł logitecha. Jest ok, działa stabilnie, dżwięk akceptowalny, ale zasilam go z powerbanka - po podłączeniu do zasilania samochodu pojawiają się zakłócenia (pętla masowa?).
Planuje go przenieść w bezpośrednie sąsiedztwo radia aby maksymalnie skrócić przewody i pobrać masę i zasilić z kostki radia (pin sterujący wzmacniaczem chyba ma + po włączeniu radia). Może to rozwiąże problem z zakłóceniami.

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest wsadzenie do środka radia jakiegoś modułu BT. O ile to jest w ogóle wykonalne.

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Wt gru 20, 2016 2:33 pm 
Początkujący
Najprostszym rozwiązaniem było by zastosowanie liniowego regulatora i z jego pomocą zrobienie "ładowarki"
Jest i drugi sposób...... Trzeba sie przejść po sklepach i po prostu sprawdzić kilka ładowarek USB do zapalniczki i wybrać, tą która nie sieje zakłóceń na masie.
Te ładowarki to zasilacze impulsowe i prze to sieją. (pętla masy)
Czasem pomoże lepsze zmasowanie zapalniczki. Spróbuj na początek podłączyć ładowarkę z odbiornikiem bluetooth bezpośrednio do akumulatora, jeśli to pomoże, to masowałbym zapalare.

Tak, pin sterujący wzmacniaczem (anteną, ja wam zaraz dam wzmacniacze...) ma + i pojawia się w momencie uruchomienia radia. Raczej nic to nie da, bo zakłócenia będą dalej "na masie". Trzeba masować.
Na filmiku z pierwszego postu odbiornik umieszczony jest w środku i załączał się w momencie przełączenia radia na AM. I tak wole kablem :)

Z tymi tanimi modułami masz trochę racji.
Zdecydowanie poleciłbym każdy lepszy (przynajmniej renomowanej firmy) odbiornik bluetooth, ale mniej wymagającym poleciłbym ten co jest na obrazku, bo właśnie ma wbudowaną własną baterię, a przez to nie łapie zakłóceń z pętli masy. Gra akceptowalnie. Cena...
Z resztą z samym AUX w autach też jest kolorowo (mowa o fabrycznych instalacjach). Na auto wpływa cała masa zakłóceń bo z samej budowy auta one wynikają. Jak CBradio nie zakłóca, to alternator sieje, jak nie alternator, to ładowareczka USB i tak dalej i tak dalej...

Jednak wole jack 3,5mm, no chyba, że ktoś kupił nowego iphona i teraz ma podwójny problem :)

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: N mar 12, 2017 11:29 am 
Początkujący
Moze komuś sie spodoba mimo brudności w aucie :)
Na dzień dzisiejszy u mnie wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobacz profil  Offline