Zaloguj | Zarejestruj

Autor Wiadomość
 Tytuł: Drgania/wibracje auta
PostNapisane: Pn lis 16, 2020 10:11 am 
mercedes-clk.pl
Pochwały: 21
Samochód: CLK 270 CDI W209

Cześć wszystkim, piszę z problemem bo wyczerpałem 95% opcji i możliwości a nie mam na razie weny i czasu żeby śmigać po warsztatach, a może się znajdzie ktoś kto miał podobnie. Sytuacja dotyczy wibracji auta. Powyżej 100-110km/h auto wpada w delikatne wibracje, które się nasilają do około 140, a potem do 200-210 (więcej nie próbowałem) pozostają już niezmienne ale dość intensywne i mało komfortowe. Dodatkowe obserwacje: auto od 30-40kmh do mniej/więcej tych 100km/h podskakuje sobie delikatnie (idzie to zignorować i nie zauważyć ale jest, coś jakby jajowate koło), czasem przy ostrzejszym ruszeniu czuć wibracje ze startu a do tego mam wrażenie, że na postoju na biegu jałowym się pojawiają czasem wibracje + podczas kręcenia kierownicą jakieś mrowienie można odczuć na kierownicy. Przeczytałem wszystkie wątki w internecie oraz na FB i nie mam pomysłu, co zostało do tej pory zrobione piszę poniżej żeby nie było że to tylko internetowe dywagacje:
- nowe poduszki pod silnikiem
- poducha pod skrzynią wymieniana w wakacje
- 4 nowe amortyzatory plus z przodu mocowania
- nowe łączniki i wahacze tam gdzie trzeba było
- końcówki drążka plus maglownica zrobiona
- felgi letnie były prostowane 17” i jest tak samo, koła zimowe 16 na starych i teraz nowych oponach jest to samo (nowe ale używane ale w idealnym stanie)
- zbieżność
- łożyska dokręcone
- koła - letnie i zimowe wywazane kilka razy w różnych zakładach.

Nie mam więcej sił i pomysłów. Objawy wskazywały by na opony ale to musiałaby być wada 3 kompletów - jeden był faktycznie śmietnik wiec i tak dwóch kompletów. Podpora wału i łącznik elastyczny sprawdzany, podobno super stan aczkolwiek niewymieniany był ten element. Po zmianie opon i zbieżności się poprawiło ale i tak według mnie jest tragedia. Wcześniej powyżej 160 auto w przedniej części nadwozia wpadało w takie turbulencje ze maski tlenowe z sufitu wypadały. Teraz powyżej 140 są niekomfortowe wibracje ale nie az takie. Może ktoś miał coś podobnego, bo przydałby mi się jakikolwiek trop na chwile obecna, aaa No i wibracje są zarówno na kierownicy jak i podwoziu, fotelu z tym ze na kierownicy nie jest to szarpanie prawo lewo jak przy złym wyważeniu a po prostu drganie kierownicy pulsacyjne.

Dodam też, że raz te wibracje są bardzo intensywne a za chwilę nawet ich nie czuć za mocno, po czym po chwili wracają z powrotem, brak pomysłów...

CLK 270CDI Elegance 04'

Ostatnio edytowano Pn lis 16, 2020 10:13 am przez Muciek, łącznie edytowano 2 razy

Zobacz profil  Offline