Zaloguj | Zarejestruj

Autor Wiadomość
 Tytuł: CLK320 kilka pytań pozakupowych.
PostNapisane: Wt sty 12, 2021 7:27 pm 
Autostopowicz
Pochwały: 1
Samochód: CLK 200 W208

Cześć
W dniu wczorajszym stałem się szczęśliwym (chyba) posiadaczem CLK320. Ogólnie wszystko z autem jest Ok, ale niepokoi mnie praca skrzyni biegów.

Jest to mój pierwszy automat także nie mam żadnego obycia z tego typu skrzyniami, dlatego być może coś co mnie niepokoi jest całkiem naturalne. Ale do sedna- w momencie kiedy przełączam z P na D lub na R czuć takie delikatne szarpnięcie. W czasie jazdy w obu trybach biegi zmieniane są płynnie tak przy spokojnej jak i ostrzejszej jeździe.

Druga sprawa to na stacji kontroli przy zakupie auta diagnosta stwierdził lekkie zapocenie na łączeniu skrzyni i silnika. Czy to może być coś poważnego?

Trzecia rzecz to zauważyłem że silnik ma delikatnie nierówne obroty, wahania są minimalne, tak samo miałem w W208, ale tam miałem LPG a ty sama benzyna.

No i w końcu czwarta rzecz- przy odpalonym aucie na wolnych obrotach słychać dziwne cykanie z okolicy pompy abs . Czy ktoś z Was spotkał się z taka sytuacją u siebie?

Wizytę ‚pozakupową’ u mechanika umówioną mam dopiero na sobotę ale chciałbym spytać Was, bardziej obytych z W209, czy macie jakieś pomysły na powyższe problemy i ewentualnie czy wiecie jakie mogą być orientacyjne koszty ich usunięcia?

Zobacz profil  Offline

Tytuł: Re: CLK320 kilka pytań pozakupowych.
PostNapisane: Śr sty 13, 2021 12:57 pm 
mercedes-clk.pl
Pochwały: 32
Samochód: CLK 500 W209
harabS napisał(a):
w momencie kiedy przełączam z P na D lub na R czuć takie delikatne szarpnięcie. W czasie jazdy w obu trybach biegi zmieniane są płynnie tak przy spokojnej jak i ostrzejszej jeździe.

To raczej normalne. Zawsze delikatnie będzie czuć przełączanie trybu skrzyni. Delikatne - czyli takie odczucie, że samochód chce lekko ruszyć, bo chce jak przełączasz z P na D :) Kolejne przełączenia pomiędzy tymi trybami mogą powodować mocniejsze szarpanie. Musi to ocenic mechanik.
harabS napisał(a):
Druga sprawa to na stacji kontroli przy zakupie auta diagnosta stwierdził lekkie zapocenie na łączeniu skrzyni i silnika. Czy to może być coś poważnego?

Może.
harabS napisał(a):
Trzecia rzecz to zauważyłem że silnik ma delikatnie nierówne obroty, wahania są minimalne, tak samo miałem w W208, ale tam miałem LPG a ty sama benzyna.

Jeśli nie telepie silnikiem a tylko delikatnie i płynnie obroty się wahają to moim zdaniem nie jest to nic złego.
harabS napisał(a):
No i w końcu czwarta rzecz- przy odpalonym aucie na wolnych obrotach słychać dziwne cykanie z okolicy pompy abs . Czy ktoś z Was spotkał się z taka sytuacją u siebie?

Po stronie kierowcy za przednia lampą? Nie wiem jak w V6 ale w V8 jest tam zaworek czy przekaźnik który sobie cyka :) Już nie pamiętam czym on steruje. Kiedyś to też zgłębiałem. Jest chyba wątek na forum nawet.

Zobacz profil  Offline

Tytuł: Re: CLK320 kilka pytań pozakupowych.
PostNapisane: Śr sty 13, 2021 2:13 pm 
Autostopowicz
Pochwały: 1
Samochód: CLK 200 W208
@up

Super, dzięki za odpowiedzi:)

Zobacz profil  Offline