Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 447 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mercedes clk w208 by rataj_111
PostNapisane: Śr lip 29, 2015 10:37 am 
mercedes-clk.pl
Pochwały: 9
Samochód: CLK 200K W208

witam wszystkich :) i ja pochwale się moją srebrną strzałą :)

wiec tak od początku Mercedes clk z 2000 roku wersja Elegance ale raczej bez niczego dodatkowego.

Przed mercedesem miałem królową lawet czyli lagune II wbrew opinii nie psuła się w niej elektryka ale przede wszystkim zawieszenie... ciagle cos pukało stukało a ja bardzo tego nie lubię wiec postanowiłem zmienić na coś niemieckiego
hm pierwsza myśl BMW 5 e39 fajne autko ale jak przejechałem się CLK wiedziałem że będzie to moje kolejne auto, zakochałem się od 1 jazdy ;p

swojego clk szukałem dość długo i przejeździłem Polskę w dłuż i w szerz , mieszkam w samym centrum kraju a wszystkie co mi się podobały były na krańcach Polski i tak pozwiedzałem sobie ;p łącznie przejechałem jakies 2500 km zanim znalazłem egzemplarz taki jaki chciałem czyli bez grama rdzy
Egzemplarz który posiadam nie był to ten po który jechałem ;p gdy podjechałem do komisu po docelową clk ona właśnie odjeżdżała z nowym właścicielem, szlak mnie trafil bo to już 5 wyjazd ponad 400 km z którego by nic nie było ale szybko wszedłem na neta wyszukałem w okolicy właśnie moją srebrną strzałem i tak stałem się jej posiadaczem :)
auto bez drzy nigdzie, podwozie całe zabezpieczone, wymienione kupe części, nowe tarcze, klocki dużo rzeczy w zawieszeniu maprawde widać, że ktoś dbał
w środku niestety troszkę przybrudzona ale ma jasne wnętrze to nie ma się czego dziwić niestety na razie wyprałem je tylko pianką ale niedługo będzie potraktowane chemią i odkurzaczem piorącym
W mercedesie się zakochałem, uwielbiam na niego patrzeć i jeździć :)

miesiąc temu założyłem instalacje gazową bo robie dość dużo km, instalacja STAG 4 QBOX , wtyryski Hana zielone, parownik do 250 km, przewody 8 mm, butla w kole wchodzi około 55 litrów, wlew ukryty w klapce od paliwa a włącznik w popielniczce więc nic nie widać że Mieciu ma gaz ;p
dodatkowo przy mocnym przyspieszeniu podawane jest razem z gazem benzyna żeby nie tracić nic z mocy, zobaczymy jak będzie chodził :)
podobno instalacja już naprawdę z najwyższej półki a zakładana w Bosch servis :)

co zamierzam w nim zrobić
-po pierwsze to wymienić okroponą gałkę zmiany biegów, nie mogę na nią patrzeć ale nigdzie nie mogę znaleźć w dość przystępnej cenie
-wymiana tłumików na cichsze ;p
-ładne aluski 17'
-dołożyć coś z wyposażenia
-kupno nowej maski albo wyciągnięcie samego małego wgniecenia na niej
-polerowanie światem a kiedyś zmiana na soczewki

clk mam od ponad 2 miesięcy i jak na razie super się sprawuje, czuję że zostanie ze mna na bardzo dłuuuugo :)

piszcie co wam się podoba a co nie :)
pozdrawiam wszystkich posiadaczy clk :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na końcu mały prezencik na imieniny, oryginalny brelok CLK, mała rzecz a cieszy jak cholera ^^
o tu linki do większych zdjęć

Ostatnio edytowano Cz wrz 22, 2016 1:27 pm przez rataj_111, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil  Offline

Tytuł: Re: Mercedes clk w208 by rataj_111
PostNapisane: Śr lip 29, 2015 12:47 pm 
Autostopowicz
Samochód: CLK 200 W208
Ładny egzemplarz, wyposażenie widzę jak w moim ;) Szerokości i bezawaryjnośći :)
Ładne kółko by się przydało, najlepiej coś klasycznego nic wydziwianego, 5-cio ramienne byłyby fajne.

http://olx.pl/oferta/felgi-mercedes-5x1 ... 5efa7a10f9
http://olx.pl/oferta/felgi-mercedes-5x1 ... 0780b64ad7

Kolor auta jest jasny, więc można iść w ciemne dodatki, atrapa, koła, może nieco przyciemnić szyby, mogłoby się komponować, paru forumowiczów poszło w tym kierunku.
Powłokę sprawdzałeś miernikiem? Jaki autko ma przebieg?

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Śr lip 29, 2015 2:01 pm 
mercedes-clk.pl
co do alusków to marzą mi się takie 17 https://www.google.pl/search?q=alufelgi ... sz93QXM%3A ale ceny ich to hmmm no troszeczkę za dużo ;p
nie lubie czarnych felg w samochodach jak coś to siwe ale takich bym nie przemalował najładniejsze srebrne z chromowanym rantem
ale na pewno nie będą jakieś wymyślne on sam w sobie jest piękny i wiec aluski proste muszą być ;p

co do przebiegu ma ponad 260000 i raczej jest to prawdziwe
a miernikiem był sprawdzany i cały oryginał lakier ^^ ale sprawdzany długo po zakupie ;p
naprawdę cieszę się ze udało mi się kupić bardzo zadbany egzemplarz, na lakierze ma jedną dość długą rysę od drzwi do tylnego światła ale jak się zapoleruje tępo to nić nie widać
ma też szybę pasażera z 2001 roku hm raczej była wybita ale dzrwi dostały i wstawione w identycznym kolorze bo malowane na pewno nie :)

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Pn wrz 21, 2015 11:22 am 
mercedes-clk.pl
No i stało się, dziś Mieciu trafił do warsztatu na wymianę uszczelki pod głowicą, przy okazji będą wymienione wszystkie uszczelki, planowana głowica, sprawdzą też mi wszystkie rolki oraz łańcuch gdyż clk ma już 270 000 to może zaczynać się sypać, a jak już będę miał rozeprany cały silnik to mogą wymienić od razu i łańcuch koszt roboty ten sam ;p
mam nadzieje że po tym już nic nie będzie się z nim działo :)
eh a kasa miała pójść na piękne 17'' AMG :(
no cóż ;p
w czwartek mam odebrać :)

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Pn wrz 21, 2015 2:14 pm 
mercedes-clk.pl
Pochwały: 15
Mój niebawem też będzie bez rdzy ;)
Ten model z tym przebiegiem aż niemożliwe, że gdzieś na błotnikach, klapie czy dole drzwi nie pokazuje bąbla.

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Pn wrz 21, 2015 3:24 pm 
mercedes-clk.pl
nic a nic naprawdę i nie był robiony nigdzie, pochodzi z Włoch może dlatego, tylko pod atrapą z przodu ma odpryski od kamyszczków ale rdzy tam nie ma, szukałem właśnie takiego bez rdzy i się udało, a podwozie jak nówka, honda mamy z 2007 roku jest bardzie pordzewiała niż on od spodu
wiem że to nie możliwe w mercedesach z tamtych lat ale trafił mi się unikat ;p minusem jest tylko wyposażenie ;/ GOLAS :( ale za tydzień będzie zamontowana elektryczna roleta i fotochrom

A tu kilka fotek :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio edytowano Cz wrz 22, 2016 1:29 pm przez rataj_111, łącznie edytowano 4 razy

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Wt lis 24, 2015 9:34 pm 
mercedes-clk.pl
pora napisać co się zmieniło w srebrnej strzale:)
wymieniona została uszczelka pod głowicą, przy okazji sprawdzali rozrząd i wszystko ma się w najlepszym porządku, pomalowałem pokrywę zaworów jak mercedes był w warsztacie i teraz pod maską jest ślicznie
autko chodzi jak talala i już nie łyka płynu chłodniczego.
co nowego jeszcze? W końcu wymieniłem tłumik końcowy Nowy od c-klasy kompresso i jest o niebo ciszej tylko niestety nie da się założyć tej ładnej końcówki z clk bo tłumik zakończony 2 rurkami trzeba pomyśleć o jakiś chromowanych ładnych końcówkach. W aucie jeszcze coś buczy ale teraz to już najprawdopodobniej to katalizatory, po świętach i za to się zabiorę.
Trafiła tez roleta tylniej szyby i nowym drewienkiem przy biegach, super efekt ;p
i na razie to niestety tylko tyle bo potężny zastrzyk gotówki pochłonęła wymiana uszczelki pod głowicą.
Mercedes coraz bardziej dopieszczony :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio edytowano Cz wrz 22, 2016 1:29 pm przez rataj_111, łącznie edytowano 3 razy

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Śr lut 24, 2016 6:00 pm 
mercedes-clk.pl
clk coraz bardziej dopieszczana, w ostatnim czasie zmieniło się bardzo dużo,
zaczynając od rzeczy najbardziej kosztownych to:

- został wymieniony cały układ wydechowy razem z katalizatorami, częściowo nowe, częściowo używany oryginalny w bardzo dobrym stanie, wpadły też 2 chromowane końcówki wydechu zamiast jednej czarnej,

-następną rzeczą jaką wymieniłem to skrzynia biegów, stara tak ciekła że już nie dało się jej uszczelnić a na dodatek strasznie wyły łożyska, wymieniłem na identyczną ale o niebo lepszym stanie, teraz już cichutko i lepiej wchodzą biegi, przy okazji zostały wymienione wszystkie elementy gumowe przy skrzyni i oczyszczony układ hamulcowy.

z dużych wydatków to chyba wszystko teraz napiszę co wpadło z drobnych rzeczy oraz wyposażenia

- po pierwsze to moduły szyb, które same otwierają i zamykają szybę po otwarciu/zamknięciu drzwi, bardzo przydatna funkcja, nie trzeba trzaskać drzwiami aby się zamknęły

- po drugie to elektryczna roleta tylnej szyby, półka oraz drewno przy gałce zmiany biegów z odpowiednim przyciskiem,

- kolejną rzeczą jaką wymieniłem to gałka zmiany biegów, gałka nie jest oryginalna ale wygląda o niebo lepiej niż ta co była, na dodatek jest niemal identyczna jak ta w mercedesie w204 dziadka,

- wpadło też lusterko fotochromatyczne z diodą podświetlająco konsole środkową, daje bardzo fajny efekt

- z takich pierdułek to udało mi się znaleźć zaślepkę 12v na dodatkowe gniazdo, swoją drogą wiecie czy jest to oryginalne gniazdo ?? podświetlenie ma identyczne jak to w popielniczce

Gdy zrobi się cieplej postaram się wyprać jasne wnętrze mojej clk i porobić kilka zdjęć, pokaże wam też jak wyglądają końcówki wydechu

na razie tylko par fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć w mercedesiku z 5 biegową skrzynią

Obrazek

od kiedy mam mercedesa włożyłem w niego już kupe kasy ale chcę doprowadzić go do perfekcyjnego stanu, bo zostanie ze mną już na zawsze za parę lat zajmie honorowe miejsce w garażu pod pokrowcem ^^

Napiszcie jak wam się podoba :)

Ostatnio edytowano Cz wrz 22, 2016 1:32 pm przez rataj_111, łącznie edytowano 2 razy

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Śr lut 24, 2016 6:27 pm 
mercedes-clk.pl
Pochwały: 15
Kolejny z modułami komfortu. Kurde, lada chwila już nie będą tak unikatowe ;) ;) ;) hahahahha

Zobacz profil  Offline

PostNapisane: Śr lut 24, 2016 6:33 pm 
mercedes-clk.pl
będą będą bo znaleźć je to nie lada sztuka

Zobacz profil  Offline

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 447 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna strona